Bycie nauczycielem, wychowawcą, pedagogiem, psychologiem czy dyrektorem w szkole nie jest łatwe. Ilość spraw, obowiązków, oczekiwań, którym trzeba sprostać, a nieraz problemów, które pojawiają się w życiu szkolnym połączone z ciągłą potrzebą bycia uważnym na potrzeby innych nieraz dużo kosztuje.
Kiedy pytamy w trakcie szkoleń dla rad pedagogicznych czego chcecie dla Waszych młodych patrząc na horyzont, w ich przyszłość, to najczęściej mówicie: żeby byli szczęśliwi, dobrze radzili sobie w życiu, mieli zasoby do sprawczości, potrzebne umiejętności, żeby wierzyli w siebie, umieli sobie radzić w dorosłym życiu.
Jesteście ważni i potrzebni dzieciom oraz młodzieży
Nieraz w prostych, codziennych sytuacjach kryje się moc, która pozwala rozwinąć skrzydła. Zwykły uśmiech, życzliwy gest dają im siłę, żeby stawiać kolejne kroki.
Dziękujemy, że tworzycie tą ważną, kluczową część sieci wsparcia dzieci i młodzieży jaką jest szkoła. Dziękujemy też wszystkim urzędnikom, którzy dzięki społecznej wrażliwości i wysokim kompetencjom wspierają szkołę w realizacji profesjonalnej profilaktyki.
W tym wakacyjnym i urlopowym czasie zadbajmy o siebie. Odpocznijmy, złapmy oddech, naładujmy nasze wewnętrzne baterie na dobry ciąg dalszy…
Pozdrawiamy – Ekipa YAQ
Razem idziemy w dobrą stronę!
