Gala Nagrody „Złote Ogniwo” dla Profilaktyka Roku 2023 – 10 maja 2024

Już w najbliższy piątek, 10 maja 2024 od godz. 10:00 serdecznie zapraszamy na Galę Nagrody „Złote Ogniwo” dla Profilaktyka Roku 2024. Gala odbędzie się stacjonarnie oraz w formie online.

Pracownia Rozwoju Społecznego YAQ wraz z Fundacją Instytut Profilaktyki Zintegrowanej serdecznie zaprasza profilaktyków, wychowawców, nauczycieli, psychologów, pedagogów, samorządowców, rodziców i wszystkich, którym zależy na ochronie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, na ogólnopolską Galę Nagrody „Złote Ogniwo” dla Profilaktyka Roku 2023.W tym roku nagroda zostanie wręczona 10 maja w trakcie konferencji pt. „Odporne dzieci – odporna młodzież. Rola profilaktyków i wychowawców w niestabilnym świecie” na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Gala odbędzie się w formie stacjonarnej, ale dostępny będzie również streaming online. 

Profilaktyka zachowań ryzykownych oraz problemów zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży ma ogromną wagę. Jak pokazują wyniki badań Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej, z którymi można zapoznać się w raporcie „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie? Wyzwania i rekomendacje dla wychowania, profilaktyki i ochrony zdrowia psychicznego po trudnych latach 2020–2022”, sytuacja na świecie sprawiła, że zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży uległo pogorszeniu w ciągu ostatnich lat. Pandemia,  wojny, skokowy wzrost wpływu Internetu i ekranów na życie codzienne – to tylko niektóre źródła niestabilności współczesnego świata, które miały wpływ na dobrostan dzieci i młodzieży. 

Instytut Profilaktyki Zintegrowanej wraz z Kapitułą Nagrody „Złote Ogniwo” chce docenić starania wszystkich profilaktyków, którzy codzienną pracą wspierają młodzież i wzmacniają jej odporność. Im większe wyzwania przynosi współczesność, tym większej wagi nabiera wysiłek ludzi, którzy profilaktykę uczynili swoją życiową misją. Nagroda ma na celu docenienie pracy osób zaangażowanych w profilaktykę zachowań ryzykownych i problemów zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Chcemy przyczynić się do podniesienia rangi zawodu profilaktyka oraz podwyższenia statusu działań profilaktyczno-wychowawczych w systemie edukacji i w całym społeczeństwie.  

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom. Patronem medialnym jest czasopismo „Remedium”. 

Gala Ogólnopolskiej Nagrody „Złote Ogniwo” dla Profilaktyka Roku 2023 odbędzie się podczas konferencji inauguracyjnej XXI Świętokrzyskich Dni Profilaktyki pod tytułem: „Odporne dzieci – odporna młodzież. Rola profilaktyków i wychowawców w niestabilnym świecie”. 

Miejsce wydarzenia: 

Miejsce:  Aula UJK, Wydział Pedagogiki i Psychologii, ul. Krakowska 11, Kielce 

Forma: Hybrydowa – stacjonarna ze streamingiem (link poniżej) 

Data:  10 maja 2024 

Transmisję online będzie można śledzić za pośrednictwem serwisu YouTube lub platformy Zoom: 

Transmisja na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=rlQfdYfNDks 

Link do spotkania Zoom: 

https://zoom.us/j/92743780161?pwd=ZkNpWVltN1JHRmEyZEVaaHdpbElWQT09

Identyfikator spotkania: 927 4378 0161 

Kod dostępu: 840019 

Organizatorzy:  

Instytut Profilaktyki Zintegrowanej, Katedra Psychologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kielcach, Referat Promocji Zdrowia i Profilaktyki Urzędu Miasta w Kielcach. 

Program konferencji  

930 Rejestracja Uczestników  

1000 Otwarcie konferencji oraz rozpoczęcie XXI Świętokrzyskich Dni Profilaktyki,  powitanie gości i uczestników 

1020 Wystąpienie przedstawiciela Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom 

1030 – 1130 dr Szymon Grzelak, mgr Dorota Żyro 

Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie? Wyzwania i rekomendacje dla wychowania, profilaktyki i ochrony zdrowia psychicznego po trudnych latach 2020-2022 – przedstawienie wybranych wyników badań, wniosków i rekomendacji najnowszego raportu IPZIN, z odwołaniem do najnowszych wyników badań IPZIN wśród uczniów, nauczycieli i rodziców z województwa świętokrzyskiego (z roku szkolnego 2022/2023)  

Obszary tematyczne wykładu:  

1130 – 1200 Koncepcja profilaktyki zintegrowanej jako fundament nagrody „Złote Ogniwo” dla Profilaktyk Roku:  

1200 – 1220 Przerwa na kawę  

1220 – 1330 Gala Nagrody „Złote Ogniwo” dla Profilaktyka Roku 2023  

1330 – 1415 Panel dyskusyjny “Profilaktyka przyszłości – jak rozwijać i nie zepsuć”  

1415 – 1430 Podsumowanie konferencji i zaproszenie na kolejne wydarzenia XXI ŚDP.  

Otagowano
Powrót do strony głównej